Enboint
gabinet kosmetyczny

Gabinet kosmetyczny – pierwsza wizyta

Gabinet kosmetyczny

Coraz więcej kobiet (oraz mężczyzn) decyduję się na skorzystanie z usług kosmetyczki/kosmetologa. Na rynku znajdziemy ogromny wybór usług. Jak zatem wybrać odpowiedni zabieg dla siebie, jak się przygotować na pierwszą wizytę oraz jak wybrać gabinet kosmetyczny, który spełni nasze oczekiwania? Zapraszamy do lektury!

Odpowiednio dobrany zabieg

Nie każdy musi się znać, by wiedzieć jakiego zabiegu jego skóra potrzebuję. Jedyne co jest niezbędne przed pierwszą wizytą w gabinecie kosmetycznym to oczekiwania od zabiegu, efekt końcowy. W tym przypadku zalecamy zdecydowanie umówienie się na pierwszą konsultację ze specjalistą. Dzięki temu, podczas rozmowy będzie możliwe przeprowadzenie wywiadu odnośnie dotychczasowej pielęgnacji, wykonywanych wcześniej zabiegów oraz oczekiwań. Drugą opcją jest zdecydowanie się z zapoznanym już wcześniej zabiegiem i znajomością jego działania. W wielu gabinetach wybranie wstępne zabiegu zawsze można finalnie zmienić, jeśli okazałoby się, że kosmetolog zalecałaby coś innego.

Jak przygotować się na pierwszą wizytę w gabinecie

Zawsze, niezależnie od wykonywanej usługi, należy zaznajomić się z przeciwwskazaniami do zabiegu. Jest to o tyle ważne, że mogłoby się okazać dopiero na miejscu, że nie kwalifikujesz się do tej usługi. Zalecamy zapytać specjalistę podczas umawiania wizyty o przeciwwskazania. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z zaleceniami przed oraz po zabiegu. Pozwoli to odpowiednio przygotować się do zabiegu. Ostatnim krokiem jest zapoznanie się z regulaminem gabinetu, do którego mamy zaplanowaną wizytę. Często w regulaminach podane są już zalecenia, przeciwwskazania i zasady panujące podczas wizyty.

gabinet kosmetyczny - pierwsza wizyta

Jak wybrać najlepszy gabinet kosmetyczny

Podczas selekcji gabinetów kosmetycznych zalecamy zwrócenie uwagi na kilka aspektów. Opinie – jeśli gabinet kosmetyczny posiada bazę opinii, czy to na Facebook, czy Google, warto się z nimi zapoznać. Warto również popytać koleżanek o polecenie sprawdzonego miejsca. Zdjęcia prac – efekt prac bardzo często zostaje uwieczniony w postaci zdjęć i ląduję np. w mediach społecznościowych danego gabinetu. Sprawdź, czy efekty są dla Ciebie zadowalające, czy chciałabyś taki efekt na swojej skórze. Cena – taniej nie znaczy gorzej, drożej nie znaczy lepiej. Jednak jeśli cena jest mocno zaniżona, może być to spowodowane rozpoczęciem działalności, przyjmowaniem w zaciszu domowym, słabą jakością usługi, brakiem kompetencji! Certyfikaty/szkolenia/wiedza – często zabiegi kosmetyczne są poparte certyfikatami lub ukończoną szkołą. Nie bój się sprawdzać specjalisty.