Enboint

oczyszczanie kwasami

Oczyszczanie kwasami

Oczyszczanie kwasami – kiedy zacząć zabiegi

Oczyszczanie kwasami to nic innego jak peeling chemiczny powodujący złuszczenie naskórka. W gabinetach kosmetologicznych bardzo często klienci decydują się na zabieg oczyszczania kwasami ze względu na zadowalające rezultaty oraz stosunkowo niską cenę.

Oczyszczanie kwasami

Peeling chemiczny tzw. Kwasy stosuję się na różne problemy skórne. W zależności od problemu, z jakim mamy do czynienia dobierane jest zarówno stężenie kwasu, jak i jego pochodzenie. Najpopularniejsze kwasy, które stosuje się w gabinetach kosmetologicznych to migdałowy, glikolowy, azelainowy, mlekowy. Kwasy stosowane są w celu odmłodzenia skóry, naprężenia, przyśpieszenia regeneracji, likwidacja przebarwień lub innych niedoskonałości. Rodzaj kwasu oraz stężenie musi zostać odpowiednio dobrane przez kosmetologa pod konkretne zmiany skórne.

Kiedy rozpocząć oczyszczanie kwasami

Odpowiednim czasem na stosowanie zabiegów kwasowych jest okres jesienno – zimowy. Jest to czas bardzo dobry na złuszczenie naskórka po okresie wakacyjnym. Należy pamiętać, że podczas kuracji kwasami zalecane jest stosowanie kremu z filtrem 50 SPF niezależnie od pory roku.

oczyszczanie chemiczne

Przeciwwskazania do zabiegu oczyszczania kwasami

Zabieg kwasami daję fenomenalne rezultaty jednak jest kilka przeciwwskazań do zabiegu:

Ciąża,

Spożywanie retinoidów,

Otwarte rany na twarzy, poparzenia, odmrożenia,

Opryszczka,

Planowane wakacje w ciepłych krajach.