Enboint
Powiększanie ust

Powiększanie ust – gabinety Kraków

Powiększanie ust

Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg powiększania ust. Nie będziemy skupiać się na powodach, jakie temu towarzyszą, ale przybliżmy czytelnikom, na czym zabieg ten polega. Jakie są zalecenia przed oraz po zabiegu, czy jest bolesny i czym się go wykonuję.

Powiększanie ust – preparat

Modelowanie ust wykonuje się z pomocą kwasu hialuronowego. Jest to substancja naturalnie występująca w organizmie. Odpowiada za nawilżenie, regeneracja naskórka, jędrność skóry. Kwas hialuronowy stosowany do powiększania ust jest tworzony sztucznie w laboratoriach i sprzedawany w specjalnych ampułkach do użytku wyłącznie profesjonalnego.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu powiększania ust

Ważne jest, by mieć świadomość, jakie czynniki wykluczają nas z możliwości wykonania zabiegu na naszych ustach. Zabieg nie zostanie wykonany, jeśli występuje: ciąża, karmienie piersią, opryszczka, stany zapalne w obrębie ust, zmiany ropne, cukrzyca, epilepsja, antybiotykoterapia, infekcje organizmu, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, leki przeciwbólowe/przeciwzapalne, kolagenoza, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, łuszczyca, trądzik.

Zalecenia przed zabiegiem

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu do zabiegu możemy wpłynąć na trwałość efektu oraz czas wykonywania zabiegu czy ból. W związku z tym warto pamiętać, by nie korzystać z sauny oraz solarium przed zabiegiem. Kilka dni przed umówioną wizytą zaprzestać stosowania leków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych. Dzień przed wykonaniem powiększania ust należy unikać papierosów, alkoholu, a przed samym zabiegiem nie pijemy kawy i napojów energetycznych. Ograniczyć mocną aktywność fizyczną i ostanie, ale nie mniej najważniejsze. Warto na zabieg przyjść bez makijażu ust oraz ich okolic. W przypadku osób, które mają skłonności do opryszczki warto przed wizytą oraz do dwóch dni po zabiegu stosować leki typu Heviran.

Powiększanie ust

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu również warto zwrócić uwagę, na co można sobie pozwolić, a czego unikać. Podstawowa sprawa to spożycie wody. Dużo wody. Nawodnienie jest kluczowe. Nie nakładamy makijażu w okolicy ust do następnego dnia. Nie spożywamy alkoholu do 24h od zabiegu. Unikamy sauny, solarium przez minimum 2 dni. Chronimy usta przed słońcem. Efekt utrzymuje się między 6 – 12 miesięcy. Odpowiednie nawodnienie oraz unikanie promieni słonecznych może przyczynić się do dłużej utrzymywanego efektu. Usta będą stopniowo maleć, nie będzie to zauważalne z dnia na dzień. Jeśli regularnie chcemy poddawać się zabiegowi, by utrzymać efekt, to właśnie w tym przedziale powinno się uzupełniać wypełnienie ust.